"> Gölyaka Köyü - Orhangazi - Bursa | golyaka.org - Mevlid kandiliniz kutlu olsun...
19 Temmuz 2018 Perşembe 22:03 - Orhangazi - Gölyaka Köyü Web Sitesi
Üye Girişi
Üye Adı: Şifre:  

English French Deutsch Turkish
Aramıza Katılın
Ana Menü
Sitemiz
Üyeler İçin
Köyümüz
 Mevlid kandiliniz kutlu olsun...  
Yazar Golyaka Haber Tarih: Perşembe, 25. Şubat 2010

Köyümüzden Güncel Haberler
Mevlid kandiliniz kutlu olsun

Mevlid kandiliniz kutlu olsun


Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili kutlu olsun.

   TRT, kandilde Peygamber Efendimiz'in (SAV) kabr-i şeriflerinin bulunduğu Mescid-i Nebevi'den ilk kez canlı yayın yapacak.

   Bu gece Mevlid Kandili. Âlemlerin Efendisi, gönüller sultanı Hz. Muhammed'in (sas) dünyayı şereflendirdiği gece. İslam âlemi, bugün O'nu bir kez daha yâd edecek.

   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) doğum yıldönümü olan Mevlid Kandili, dünyada ve Türkiye'de düzenlenecek pek çok programla kutlanacak.

   Dünyanın yer yerinden canlı yayın

   TRT sadece Mescid-i Nebevi'den canlı yayın yapmayacak. Yayınlar, İstanbul Eyüp Sultan Camisi merkez olmak üzere Tataristan'ın Kazan, Mısır'ın Kahire, Makedonya'nın Üsküp, Irak'ın Kerkük ve Suudi Arabistan'ın Medine kentlerinden yapılacak.

   'Son rahmet elçisi'ne duyduğu özlem ve sevgiyi tazeleyecek. Müslümanlar arasında yeniden kenetlenme ve birlik duygusunun perçinlendiği bu özel gece sebebiyle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu da bir mesaj yayımladı.

   Kur'an okumalı ve anlamalıyız

   Bu tür mübarek gün ve gecelerin 'fırsat günleri' olduğunu söyleyen Bardakoğlu, "Mevlid Kandili'nde Kur'an'la ve Peygamberimiz'in (sas) sünneti ile buluşalım, onları evimize misafir edelim, Peygamber Efendimiz'i daha yakından tanıyalım, çocuklarımızı O'nun sevgisi ile yetiştirelim, Kur'an'ı okuma ve anlamayı ibadet, yaşamayı hayatımızın gayesi edinelim." dedi.

   Peygamberi örnek almalı

   "Hz. Peygamber'i örnek almak, O'nun insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımızın mihveri yapmakla mümkündür." diyen Bardakoğlu, Rahmet Elçisi'nin (sas), Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim'i açıklamakla kalmayıp Kur'an'ın hayat veren mesajını bizzat yaşayarak insanlığa aktardığını söyledi. Bardakoğlu, şöyle devam etti: "Dünyanın sanal ve geçici meşgalelerinin ve sonu gelmez heveslerinin bütün hayatımızı ve geleceğimizi ipotek altına aldığı modern dönemde, Rabb'imizin rahmet yüklü mesajı Kur'an-ı Kerim'i ve âlemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz'in (sas) sünnetini daha iyi anlamaya, bunun için de gönlümüzü Kur'an'a açmaya ve Sevgili Peygamberimiz'in (sas) örnek hayatını ve ahlakını rehber edinmeye ne kadar çok ihtiyacımız var."

   Davetiyeler tükendi

   İstanbul Başakşehir İnsan ve Çevre Derneği (BİNDER) de, "El Muallim" adını verdiği bu yılki kandil programını Haliç Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapacak. Biletlerin tükendiği program, TVNET ile TRT-2'den canlı yayınlanacak.

Mevlid kandiliniz kutlu olsun...

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.son 5 Haber

Haber Arşivi
Seçenekler


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 2


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:
Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

İlgili Bağlantılar

En çok okunan haber: Köyümüzden Güncel Haberler:

loading...
<Orhangazi Haber||Orhangazi||Orhangazi Köyleri
Orhangazi Beldeleri||Orhangazi Firma Rehberi||Orhangazi İş İlanları